Квантовий комп’ютер, що працює при -270 градусах Цельсія, змонтують в Англії


sergeo60
 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 

У лабораторії ядерних досліджень 1960-х років на півночі Англії буде розміщено нову квантову обчислювальну установку згідно з планами, розробленими технологічною компанією Кремнієвої долини.

TELEMMGLPICT000177152901_trans_NvBQzQNjv4BqNJjoeBT78QIaYdkJdEY4CnGTJFJS74MYhNY6w3GNbO8.webp (65 KB)

PsiQuantum планує створити дослідницький центр у лабораторії Дересбері в графстві Чешир, використовуючи передові системи охолодження для розробки своєї технології.

PsiQuantum, який підтримується BlackRock, Microsoft і Baillie Gifford , був створений професорами Брістольського університету та Імперського коледжу Лондона, але його засновники переїхали до Кремнієвої долини в 2016 році за порадою інвесторів.

Його робота на об’єкті Daresbury, який частково фінансується урядовим грантом у розмірі 9 мільйонів фунтів стерлінгів, перевірить, як квантові системи компанії працюють в екстремально холодному середовищі, яке необхідно для стабільності квантових бітів, відомих як кубіти .

Квантові обчислення використовують властивості квантової фізики, щоб обіцяти експоненційні стрибки обчислювальної потужності за межі сучасних «класичних» машин.

Розробка технології розглядається як національний пріоритет через її потенціал для зламу зашифрованих комунікацій і розробки передових хімікатів і матеріалів.

Лабораторія Дересбері в графстві Чешир була створена в 1962 році для вивчення ядерної фізики та продовжує працювати як лабораторія фізики та матеріалів, у якій працює близько 300 співробітників. У закладі розміщено прискорювач частинок високої енергії, яких у всьому світі лише тисячі.
Машини PsiQuantum розроблені для роботи при температурі близько 4 Кельвінів, що еквівалентно мінус 270 градусам Цельсія. Таких екстремальних температур можна досягти за допомогою систем рідкого гелію Daresbury.

Незважаючи на надзвичайно низьку температуру, PsiQuantum стверджує, що її система є значно більш енергоефективною, ніж квантові обчислювальні системи, розроблені конкурентами, такими як Google, для яких потрібна температура близько 10 мілікельвінів.

Піт Шедболт, один із засновників PsiQuantum, сказав: «Це ніби ці хлопці будують свій квантовий комп’ютер в Антарктиді. І ми будуємо його на півночі Англії, якщо хочете. Це далеко не таке складне середовище, з яким стикаються інші люди. Це набагато більш практична система».

Містер Шедболт сказав, що система не буде діючим квантовим комп’ютером, але використовуватиметься для демонстрації того, що її технологію можна розширити до повноцінної робочої системи, яка, як очікується, буде розміром з будівлю.

PsiQuantum заявив, що очікує мати робочий комп’ютер у другій половині цього десятиліття.

Мішель Донелан, міністр науки і технологій, сказала: «Залучення таких компаній, як PsiQuantum, до наших берегів для будівництва нових дослідницьких центрів, подібних до цього в Дересбері, змінить наш спосіб вирішення багатьох проблем, які постають перед нами сьогодні, від новаторських медичних відкриттів до боротьба зі зміною клімату.

«Створення цього закладу є величезним вотумом довіри до неперевершеного досвіду Великої Британії в інноваціях, демонструючи, як Велика Британія є ініціатором важливих проривів у квантових технологіях».

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись