Дмитро Кохманюк: українська система блокування сайтів - копія Роскомнадзору


sergeo60
 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 

Дмитро Кохманюк: українська система блокування сайтів - копія Роскомнадзору

Один з піонерів українського сегмента мережі - Дмитро Кохманюк порівняв систему автоматичного блокування інтернет-ресурсів, створену згідно Розпорядження Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій від 30.01.2023 № 67/850 «Про впровадження системи фільтрації фішингових доменів» - Роскомнадзором.

Він написав у своєму фейсбуці:

Ukrainian government tries to clone Russia domain blocking system with implementation deadline on March 2nd, 2023. It’s pretty bad

Це абсолютно коректне порівняння. Ба - навіть більше! Якщо російські кібердиверсанти зламають цю систему - весь Уанет буде заблокований!

Щодо системи держави агресора - є таке роз'яснення в мережі:

Ця стратегія контролю, запроваджена у 2012 році та розвинута в досить широке законодавство про чорні списки, дозволяє російському уряду блокувати вміст для російських користувачів шляхом занесення веб-сайтів у чорні списки та наказу постачальникам послуг Інтернету забороняти доступ до них. Ефект цифрового блокування може бути певною мірою поставлений під сумнів через той факт, що на практиці, хоча це незаконно, блокування можна обійти через канали VPN (віртуальна приватна мережа). Хоча дослідники та правозахисники оцінюють цю практику як суттєво обмежують свободу слова в російському Інтернеті, Блокування веб-сайтів відповідає одній із загальних вимог, встановлених Європейською конвенцією про захист прав людини, згідно з якою будь-яке втручання у свободу вираження поглядів повинно бути передбачене законом. У цій статті з’ясовується, чи дотримується Росія цю норму міжнародного права в інших невивчених випадках. Дослідження зосереджено на випадку блокування доменного імені.

Слідуючи теоріям, орієнтованим на інфраструктуру Інтернету, розробленим науковцями з управління Інтернетом (Кляйн, ДеНардіс, Мусіані), у цій статті наголошується на вразливості онлайн-вмісту до контролю через точки інфраструктури Інтернету, наприклад, систему доменних імен (DNS). Цю систему зазвичай порівнюють з «телефонною книгою», що містить назви веб-сайтів і відповідні номери, які користувач повинен набрати, щоб отримати доступ до відповідного веб-сайту. Видалення імені з цієї книги (відмова в доменному імені) означає, що веб-сайт більше не існує в просторі доменних імен. Отже, обхід VPN марний: користувач не може отримати доступ до вмісту, опублікованого на цьому веб-сайті. У статті пояснюється управління DNS і відмова в доменних іменах в Росії. У статті розглядається Координаційний центр доменів верхнього рівня RU і РФ — організація, що керує DNS російського Інтернету. За допомогою кількісного контент-аналізу переліку стейкхолдерів цієї організації видання з’ясовує, що після 2015 року російський уряд може контролювати організацію, об’єднавшись із лояльними до Кремля стейкхолдерами. Цей альянс може дозволити уряду використовувати блокування доменних імен як форму відмови в доменних іменах для блокування веб-сайту The Daily Stormer у серпні 2017 року. У цій статті розглядається цей приклад і пояснюється практика блокування доменних імен за допомогою якісного аналізу вмісту Правил щодо домену. Реєстрація імен в Росії та публічні звіти Координаційного центру. Газета з’ясовує, що після 2015 року російський уряд може контролювати організацію, об’єднавшись із зацікавленими сторонами, лояльними до Кремля. Цей альянс може дозволити уряду використовувати блокування доменних імен як форму відмови в доменних іменах для блокування веб-сайту The Daily Stormer у серпні 2017 року. У цій статті розглядається цей приклад і пояснюється практика блокування доменних імен за допомогою якісного аналізу вмісту Правил щодо домену. Реєстрація імен в Росії та публічні звіти Координаційного центру. Газета з’ясовує, що після 2015 року російський уряд може контролювати організацію, об’єднавшись із зацікавленими сторонами, лояльними до Кремля. Цей альянс може дозволити уряду використовувати блокування доменних імен як форму відмови в доменних іменах для блокування веб-сайту The Daily Stormer у серпні 2017 року. У цій статті розглядається цей приклад і пояснюється практика блокування доменних імен за допомогою якісного аналізу вмісту Правил щодо домену. Реєстрація імен в Росії та публічні звіти Координаційного центру.

У цьому документі робиться висновок, що блокування доменних імен, на відміну від блокування веб-сайтів, не має чіткої правової бази, а скоріше покладається на приватно-державні домовленості між урядом і Координаційним центром. Зневажливо ставлячись до міжнародного права, російський уряд помістив блокування доменних імен у сіру зону, що відкриває шлях для технічно ефективної довільної цензури. Крім того, контроль над DNS російського Інтернету та блокування доменних імен значною мірою сприяють нещодавній політиці Росії щодо цифрового суверенітету.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись