Британське міністерство оборони наймає письменників-фантастів


 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 

TELEMMGLPICT000311787520_trans_NvBQzQNjv4BqZgEkZX3M936N5BQK4Va8RWtT0gK_6EfZT336f62EI5U.webp (27 KB)

Міністерство оборони  Великої Британії залучило письменників-фантастів, щоб допомогти чиновникам уявити, як виглядатимуть війни майбутнього.

Міністерство оборони доручило двом письменникам-фантастам написати вісім оповідань про «загрози, які можуть виникнути протягом наступних 20 років» від «нових технологій».

Історії уявляють, як такі розробки, як штучний інтелект, зграї безпілотників і квантові обчислення, можуть бути застосовані на полях битв, а також як перехід до чистого нуля може спровокувати конфлікти через зелені технології.

Один підіймає привид того, що китайська державна технологічна компанія спровокувала державний переворот в Індонезії, щоб поставити під загрозу «весь глобальний гамбіт досягнення світу з нульовою мережею», а інший натякає на «Падіння Франції».

Лабораторія оборонної науки і технологій (Dstl), підрозділ Міністерства оборони, який замовив проєкт, повідомила, що автори наукової фантастики в минулому «передбачали – або надихали – винаходи від мобільних телефонів і кредитних карт до підводних човнів і транспортних засобів без водія». Зазначається, що творчий проєкт може допомогти збройним силам виявити й підготуватися до інших можливих майбутніх подій.

Одна коротка розповідь викликає в уяві бачення майбутнього, де цифровий художник-невдаха під кодовим ім’ям Капрал хоче розпочати війну та припускає, що британські солдати можуть опинитися в віч-на-віч конфлікті з Росією .

«Після свого вступу до влади після призначення на посаду канцлера іноземний лідер, призначений капралом, вимагав міжнародних дій для захисту своїх етнічних родичів у спірному прикордонному регіоні на півдні його країни», — йдеться у статті.

Технологія масового стеження дозволяє британській розвідці виявити, що диктатор ризикує бути скинутим у результаті державного перевороту, якщо він продовжить свої плани геноциду.

Інший припускає, що Великобританію може захопити технологічно розвинена нація, яка освоїла квантові обчислення. У ній Королівський морський піхотинець згадує, як захищав «місце типу Маргейт» від технологічно вищого ворога, який шифрує гарнітури та дрони, що використовуються британськими військами, що призводить до «втрати квантової переваги».

Третя історія зображує технічного боса Кремнієвої долини, який відмовляється припинити триваючу війну, якщо урядовий міністр не передасть особисті дані мільярдів людей для навчання систем ШІ його компанії.

Керівний технічний персонаж каже: «Через цей жах, цю жорстокість, яка почалася через GPS-координати кількох скелястих островів, ми зосереджені на чомусь, що справді має значення зараз, у цьому столітті… І ви теж маєте бути.

«Вони витратили десятиліття, збираючи ці дані, користуючись усіма можливими датчиками — камерами руху, кардіомоніторами, кредитними системами, зломами всіх наших мереж, і все це для розширення можливостей, і все для того, щоб контролювати не лише своє населення, а й наше».

Кошмарні сценарії, включно з тим, коли Британія, здається, перебуває у стані війни з Росією, придумали автори Пітер Сінгер і Август Коул.

Вони були співавторами роману 2015 року під назвою «Примарний флот». У книзі Китай і Росія об’єднують зусилля, щоб вторгнутися в США в антиутопічному майбутньому, де шотландським націоналістам вдалося розбити Великобританію, залишивши країну розділеною та нездатною допомогти своєму давньому союзнику.

І пан Сінгер, і містер Коул назвали себе «божевільними вченими», працюючи над подібним проектом для командування тренувань і доктрини армії США.

Пан Сінгер сказав підкасту командування у 2021 році: «Ми думаємо про те, що ми називаємо корисною художньою літературою, вигаданим інтелектом, як про місце між науковою фантастикою та документальними дослідженнями.

«Тож якщо ви думаєте про наукову фантастику чи техно-трилери як про молочний коктейль, чисту розвагу, то академічна робота — це ваші ліки від крейди».

Два автори познайомилися, коли містер Коул був репортером веб-сайту фінансових новин Marketwatch.

Уряд заявив: «Ці вигадані казки мають на меті викликати дискусію та творче розуміння, яке може кинути виклик усталеній думці».

Представник МО сказав: «Ці сценарії явно рекламуються як вигадка, щоб допомогти створити інноваційне мислення. Ця культура вдосконалення є ключовою до ролі оборони у протидії загрозам і підтримці союзників».

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись