Вчені розв'язали головну проблему квантових обчислень: як їм це вдалося


 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 

Квантові комп'ютери — майбутнє ІТ-сфери та прогресу, стверджують вчені. Але вони мають величезний недолік — вони масивні, вимагають серйозних систем охолодження та ідеально чистих приміщень і, на жаль, не можуть забезпечити безпомилкову передачу інформації, зазначає BBC. Однак, схоже, що вченим із Сассексу вдалося впоратися з останнім з перерахованих недоліків.

Команда професора Вінфріда Хензінгера розробила систему, здатну передавати інформацію від одного чипа до іншого з надійністю 99,999993% на рекордних швидкостях. Це, за словами дослідників, показує, що в принципі чипи можуть бути з'єднані разом для створення потужнішого квантового комп'ютера.

Колеги Хензінгера з інших університетів світу назвали розробку його команди справді важливим кроком уперед. Однак вони зазначають, що ще будуть потрібні додаткові випробування для розробки практичних систем.

Для тих, хто не знайомий з квантовими обчисленнями, вчені підказують, що вони ґрунтуються на дивовижній властивості квантових частинок, які можуть бути зв'язаними між собою дивно, навіть якщо вони знаходяться на відстані мільйонів миль один від одного. Впливаючи на одну частинку її зміни моментально зазнає інша, де вона перебувала.

Звичайні, звичні нам комп'ютери вирішують завдання простим лінійним способом, по одному обчисленню за раз. Навіть найпотужніші у світі суперкомп'ютери роблять так само. А квантові комп'ютери дозволяють робити величезну кількість обчислень одночасно, що дозволяє вченим заощадити багато місяців і навіть років.

Технологію квантових обчислень найближчим часом планується використовувати для швидкого створення ліків або боротьби з вірусами, а також для розробки всього чого завгодно, де потрібна обробка великих масивів даних.

Источник: focus.ua

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись