Ордери Google на пошук за ключовими словами, піддані сумніву юристами


 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 

Після того, як у 2020 році під час підпалу в Колорадо загинуло п’ятеро людей, правоохоронні органи не змогли знайти жодних слідів за допомогою своїх початкових методів розслідування. Тому вони видали Google ордер на всіх, хто шукав адресу пожежі, згідно з позовом суду.

100x-1.jpg (39 KB)

Зрештою Google задовольнив запит на дані, допомігши правоохоронним органам знайти підозрюваних. Трьом підліткам, які обшукували адресу, висунули звинувачення у вбивстві. Але ця техніка також викликала виклик з боку адвокатів, які називають ордери на зворотний пошук за ключовими словами «цифровою мережею величезних масштабів». За словами адвокатів, це перший випадок оскарження конституційності методу.

Адвокати захисту подали клопотання в середу, щоб оскаржити рішення судді використовувати докази з ордера для звинувачення їх клієнта Гевіна Сеймура. Вони просять Верховний суд Колорадо переглянути справу після того, як раніше суддя відхилив їхнє клопотання про приховування доказів.

Ордер на обшук за ключовим словом «суттєво відрізняється від традиційних ордерів на обшук, у яких шукаються дані, що належать підозрюваному», – стверджував захист у судовій заяві. «Натомість процес працює у зворотному порядку — спочатку обшукуйте всіх, а потім ідентифікуйте підозрюваних».

Представник окружної прокуратури Денвера відмовився від коментарів. Представники поліції Денвера та Google не відразу відповіли на запити про коментарі. 

 

Слідчі забезпечили три ордери на обшук за ключовими словами. Згідно з позовом, Google відмовився виконувати перші дві вимоги, але надав інформацію у відповідь на третє.

Існує кілька відомих прикладів ордерів на пошук за ключовими словами, але ця практика стала предметом пильної уваги після рішення Верховного суду США скасувати право на аборт. Деякі прихильники висловлюють занепокоєння, що ордери на пошук за ключовими словами та ордери на геозони, за якими поліція звертається до технологічних компаній за інформацією про користувачів, які відвідували певне місце, можуть бути використані для судового переслідування жінок, які роблять аборти в штатах, де це незаконно. 

У звіті про прозорість, який містить інформацію за 2020 рік, Google зазначив, що ордери на геозони зростали з 2018 року, додавши, що вони становлять понад чверть усіх запитів на ордери до пошукового гіганта в США. 

Адвокати обвинуваченого у справі про підпал стверджують, що Google має шукати мільярди користувачів, щоб відповісти на пошук за ключовими словами, що створює наслідки для конфіденційності далеко за межами Колорадо.

«Це справді важлива нова правова проблема з величезними наслідками не лише для пана Сеймура, а й для всіх у країні, які використовують Google для пошуку», — сказав Майкл Прайс, директор із судових спорів Центру четвертої поправки Національної асоціації адвокатів із захисту у кримінальних справах. , який представляє Сеймура. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись