WhatsApp додає функцію обходу інтернет-цензорів у репресивних режимах


 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 

WhatsApp, популярний додаток для обміну повідомленнями, який належить Meta, запровадив функцію, яка допомагає користувачам обходити спроби перервати доступ до його сервісів, оскільки репресивні уряди в усьому світі все частіше використовують засоби контролю в Інтернеті для придушення інакомислення.

imrs-6.webp (41 KB)

Служба обміну повідомленнями дозволить людям налаштувати програму для доступу до Інтернету через проксі-сервери, які функціонують як посередники між користувачами та інтернет-сервісами, і можуть допомогти приховати трафік і уникнути контролю. (Користувачам доведеться досліджувати власні проксі-сервери, багато з яких безкоштовно надаються волонтерами та організаціями з усього світу.) Компанія окремо згадала Іран, який запустив жорстокі заходи безпеки — і порушив доступ мешканців до WhatsApp і іншої платформи Meta. Instagram — після спалаху антиурядових протестів у вересні.

WhatsApp, яка також є дочірньою компанією Facebook, не є першою службою підтримки інтернет-користувачів, які живуть під цензурою. Але його крок важливий, оскільки це найпопулярніший сервіс обміну повідомленнями в багатьох країнах. Сервіс каже , що має понад 2 мільярди користувачів у 180 країнах.

«Наше бажання на 2023 рік полягає в тому, щоб ці відключення Інтернету ніколи не відбувалися», — йдеться в заяві компанії, додаючи, що вона сподівається, що її рішення допоможе в разі відключень. WhatsApp також окремо оголосив про запуск своєї нової функції перською мовою, мовою, яка використовується в Ірані.

Пак Хьондо, експерт з Ірану в південнокорейському Університеті Соган, сказав, що спрощення доступу до WhatsApp для іранців допоможе молодим і підкованим в Інтернеті протестувальникам, зробивши інформацію більш доступною та з’єднавши людей зі спільними скаргами. Він зазначив, що такі кроки значною мірою відображають надії тих, хто живе за межами країни, надати більше імпульсу протестам.

WhatsApp посилався на нещодавній звіт Організації Об’єднаних Націй про відключення Інтернету, у якому згадувалося про збої в М’янмі (також відомій як Бірма) і Судані , де порушення прав і бідність спровокували народні хвилювання. Принаймні 44 уряди запровадили відключення Інтернету за останні п’ять років, за даними інтернет-сервісної компанії Surfshark , додавши, що режими все частіше звертаються до менш руйнівних заходів цензури, таких як контроль над певними веб-сайтами та службами.

Постачальники проксі-серверів і віртуальних приватних мереж мають історію допомоги людям ухилятися від державного контролю Інтернету. (VPN і проксі-сервери мають певну схожість, але перші також шифрують дані.) У 2012 році, коли Тегеран запровадив часткове відключення Інтернету, використання таких послуг різко зросло. Минулого року компанія-конкурент WhatsApp, Signal , яку заснував прихильник шифрування та наголошує на конфіденційності у своєму маркетингу, заявила, що підтримає волонтерів у налаштуванні проксі-серверів для людей в Ірані.

WhatsApp заявив, що люди, які отримують доступ до його сервісу через проксі-сервери, матимуть такий самий «високий рівень конфіденційності та безпеки», який надається іншим користувачам, включаючи наскрізне шифрування за замовчуванням. Але його також розкритикували прихильники конфіденційності за передачу певної інформації про клієнтів іншим компаніям Meta. Платформа каже, що вона оцінює запити від неамериканських правоохоронних органів на надання інформації про облікові записи на основі того, чи вимоги «відповідають міжнародно визнаним стандартам, включаючи права людини, належну правову процедуру та верховенство права».

У той час як нова функція WhatsApp спрямована на те, щоб допомогти людям з економікою, що розвивається, обійти репресивні режими, її корпоративний брат Facebook має історію слабкого контролю модерації, що робить його вразливим до зловживань і дезінформації з боку авторитарних урядів та інших зловмисників, повідомляє The Washington Post. . У 2021 році група біженців рохінджа подала до суду на Facebook на 150 мільярдів доларів , стверджуючи, що її алгоритм посилює мову ненависті та сприяє увічненню геноцидних дій військової хунти в М’янмі.

Тоді компанія відмовилася коментувати судові позови, але авторитарний уряд М’янми зараз значною мірою покладається на відключення Інтернету, щоб приховати свою жорстокість щодо демократичних активістів та інших цивільних осіб, кажуть правозахисні групи. Meta не відразу повернула запит на коментар на початку п’ятниці.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись