Удвічі краще, ніж у смартфонів: учені навчилися робити нові батареї з паперу


sergeo60
 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 

Учені з Сінгапуру навчилися робити з побутових відходів батареї вдвічі кращі за ті, що використовують сучасні смартфони. Про це пише видання Chemical Engineering.

Співробітники Наньянського технологічного університету розробила новий метод обробки паперових одноразових упаковок, пакетів і картонних коробок, перетворюючи їх на електроди для батарей, що перезаряджаються. Дослідники за допомогою лазера розрізали паперові відходи на тонкі листи з решітками різної форми, потім їх нагріли до 1200 градусів за Цельсієм у спеціальній печі без полум'я. У результаті папір перетворився на чистий вуглець, водяну пару й олії.

Добутий вуглець вчені перетворили на аноди (точніше, електроди). Отримані елементи продемонстрували чудову довговічність, гнучкість і електрохімічні властивості, які пов'язують зі структурою паперових волокон. Лабораторні випробування показали, що батарея з таким анодом витримує до 1200 циклів зарядки та розрядки — вдвічі більше, ніж акумулятори сучасних смартфонів. Крім того, вони вп'ятеро краще витримують фізичні навантаження, поглинаючи удари.

Сінгапурські дослідники подали заявку на патент своєї технології в NTUitive, інноваційній і корпоративній компанії NTU, щоб у майбутньому вивести її на комерційний ринок. Вони звернули увагу, що карбонізація паперу відбувається без спалювання кисню, тому виділяється трохи вуглекислого газу.

Источник: focus.ua

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись