Чи буде зв'язок у випадку "блекауту": відповідь мобільних операторів


sergeo60
 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 

Через постійні обстріли, Україна кожного дня, може впасти у довготривалий блекаут. Влада заздалегідь обмірковує план дій на цей випадок.

Без світла може і зникнути зв'язок. У випадку відсутності електроенергії, мобільні станції починають використовувати для живлення альтернативні варіанти: батареї та генератори. Їх здебільшого вистачає на 4-5 годин стабільної роботи.

В цілях економії, компанія "Vodafone" запропонувала інших мобільним операторам координувати власні дії. Так, наприклад, якщо на технологічному майданчику знаходиться обладнання 2-х чи більше операторів, для забезпечення покриття буде запущено лише одне з них, адже національний роумінг дає громадянам можливість користуватися зв'язком, незалежно від того, сім-карту якого оператора вони мають.

Наприклад, до одного мікрорайону їде аварійна бригада "Vodafone", до іншого – бригада іншого оператора. Так ми уникаємо ситуації, коли в одному районі працюватимуть три мережі, а в сусідньому люди сидітимуть без зв'язку. Тут уже не важливо, якою мережею користуватиметься абонент – своєю чи чужою. Головне, щоб було покриття. А національний роумінг дозволяє переключатися на будь-яку доступну мережу, - повідомив голова прес-служби компанії Vodafone.

Після відключення електроенергії навантаження на мережу мобільних операторів значно зростає, адже користувачі, замість фіксованого стаціонарного інтернету, починають користуватися мобільним. Саме тому в "lifecell", "Kyivstar" і "Vodafone" закликають громадян обмежити використання мобільного інтернету та обирати його тільки для зв'язку. Адже скачування тяжких файлів, на кшталт переглядів відео, швидко виснажує заряд батарей.

Також "Vodafone"намагається тримати контакт з представниками торгових центрів та підприємств, аби, за потреби, підключати обланання ддо стаціонарних дизель-генераторів.

"Ми стежимо за ситуацією та готуємось до різних сценаріїв. Все обладнання, крім оптоволокна, вимагає електроживлення, та його відсутність – критичне для роботи мережі. Тому ми вживаємо різних заходів для забезпечення зв'язку, незважаючи на тривалі відключення електроенергії", — пояснюють у прес-службі оператора.

У "Київстарі" зазначили, що у випадку неможливості підключитися до стаціонарного живлення, працівники компанії вводять у дію пересувні дизель-генератори.

"Усі структурні компоненти мережі, що мають ключове значення для функціонування зв'язку, обладнані стаціонарними дизель-генераторами. Для підтримки роботи іншого обладнання у випадках тривалих вимкнень електроенергії ми використовуємо пересувні дизель-генератори. Проте їх обмежена кількість, а також тривалість відсутності електроенергії призводять до складнощів з наданням послуг зв'язку абонентам", - розповіли в прес-службі компанії.

У "lifecell" також розпочалося тестування можливості використання сонячних панелей, як альтернативного способу живлення.

"За результатами тесту розглядатимемо і цей варіант як можливу заміну на стаціонарного живлення під час відключень енергопостачання", - додали в компанії.

Тобто, можливий варіант острівного зв'язку, це коли в певних місцях вашого району, буде ловити зв'язок. Однак компанії повідомляють про складені плани дій на випадок повного знеструмлення країни.

Источник: news.uaportal.com

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись