Штучний інтелект навчили «спати», щоб він все запам’ятовував, як людина


sergeo60
 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 

Штучний інтелект навчили «спати», щоб він все запам’ятовував, як людина

Всі живі істоти потребують сну. Без нього люди можуть стати забудькуватими і навіть заробити фізичні та психологічні проблеми. Нове дослідження також передбачає, що майбутнім моделям штучного інтелекту (ШІ) також може бути корисно трохи «поспати».

Справа в тому, що після того, як нейромережу навчили, її дуже важко змусити вирішувати зовсім нове завдання. І якщо їй вдається перевчитися, зрештою буде пошкоджено стару пам’ять.

Цю проблему можна вирішити лише за допомогою так званої «консолідації пам’яті» — процесу, який допомагає перетворити недавні короткострокові спогади на довготривалі. Часто це відбувається під час швидкого сну.

Вчені використали модель нейронної мережі для імітації сенсорної обробки та навчання з підкріпленням у мозку тварини, а потім поставили перед нею дві окремі завдання. Потім команда перевірила, чи мережа демонструватиме катастрофічне забування, і це, звичайно, сталося. Кожне навчання для другого завдання завдавало шкоди першому. Але, змусивши мережу імітувати біологічний сон, дослідники зрештою виявили, що ШІ може «згадати», як виконати перше завдання.

Источник: portaltele.com.ua

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись