В Україні почнуть тестувати нову систему сповіщення на телефонах: у ДСНС назвали дату


 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 

В Україні почнуть тестувати нову систему сповіщення на телефонах: у ДСНС назвали дату

З 7 вересня розпочнеться тестування нової системи інформування про надзвичайні ситуації за допомогою операторів мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та lifecell. ДСНС надсилатиме тестові повідомлення зі звуковим сигналом на телефон. 

“Тестування не потребує дій з вашого боку. Ознайомтесь з деталями за посиланням: dsns.gov.ua/test”, — йдеться в повідомленнях ДСНС

Нова система оперативного інформування працюватиме завдяки технології Cell Broadcast.

За повідомленням ДСНС, вона має значні переваги над SMS-інформуванням:

  • повідомлення передаються набагато швидше;
  • повідомлення надходитимуть абонентам мобільних операторів, які перебувають у радіусі дії обраних базових станцій мобільного зв’язку. Тобто ДСНС може відправляти інформацію жителям конкретного населеного пункту, області або по всій Україні, в залежності від ситуації;
  • звуковий сигнал про надходження повідомлення буде навіть у тому випадку, якщо звук на телефоні вимкнений, щоб на сповіщення обов’язково звернули увагу та реагували відповідно до інструкцій та порад щодо дій у різних загрозах.

Водночас старі моделі телефонів (до 2019 року випуску) з великою ймовірністю не зможуть приймати оповіщення Cell Broadcast, пояснили в ДСНС.

 

На першому етапі, з 7 вересня, триватимуть розсилання лише тестових повідомлень у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та м. Києві для перевірки роботи системи. Вони не пов’язані із виникненням реальної надзвичайної ситуації.

Приймати повідомлення від системи Cell Broadcast можуть переважно мобільні телефони (смартфони), вироблені починаючи з 2019 року, та які мають операційну систему Android версії 11 та вище або iOS від версії 14.5. У майбутньому планується розширення переліку моделей смартфонів, які зможуть отримувати подібні повідомлення.

Источник: prm.ua

 
 
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись