Кремль перетворив пошукову систему «Яндекс» на джерело пропаганди - ЦПД


sergeo60
 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 

Кремль перетворив пошукову систему «Яндекс» на джерело пропаганди - ЦПД

кремль перетворив пошукову систему «Яндекс» на джерело пропаганди й засіб здійснення впливу на ставлення росіян до війни в Україні.

Як передає Укрінформ, про це Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України повідомив у Телеграмі.

«Порівняльний аналіз видачі результатів на питання щодо причин війни в Україні та масштабів загибелі російських військових, які формують Google та «Яндекс» в росії, демонструє, як кремль робить джерелом пропаганди навіть пошукові системи», – ідеться в повідомленні.

Так, за даними ЦПД, «Яндекс» не показує користувачам із росії статті медіа, які заблоковані федеральною службою з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (роскомнагляд). У результатах пошуку цієї системи з'являються лише ті засоби масової інформації та пости на форумах, що «транслюють «правильний» путінський погляд» на ситуацію в Україні.

Натомість Google на аналогічний запит у пріоритеті видає посилання на незалежні медіа, державні й опозиційні російські та українські ЗМІ.

«Тобто навіть на неполіткоректний з точки зору наративів кремля запит користувач може отримати альтернативні відповіді, які відрізняються від позиції російської влади. А в «Яндексі» набирає обертів пошук кращих VPN, щоб обійти блокування російської цензури», – зауважили в ЦПД.

Источник: ukrinform.ua

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись