Названо три основні способи потрапляння вірусів на жорсткий диск ПК


sergeo60
 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 

Названо три основні способи потрапляння вірусів на жорсткий диск ПК

В наш час для зараження пристрою шкідливим ПЗ достатньо підключити його до глобальної мережі. Від дій кіберзлочинців страждають не лише рядові користувачі, а й великі компанії, які витрачають на кіберзахист мільйони доларів.

Подробиці

Наприклад, в 2019 році хакери успішно атакували фінансову компанію Travelex, що працює у Великобританії. Вони заразили комп’ютери програмою-вимагачем. В результаті гігабайти важливої інформації виявилися зашифрованими. Керівництву Travelex довелося виплатити зловмисникам із угрупування REvil за розблокування даних 2,3 млн USD.

Експерти у сфері кібербезпеки не рекомендують повністю покладатися на сучасні файєрволи та антивіруси.

Щоб убезпечити себе від домагань кіберзлочинців, необхідно знати, яким саме чином шкідливий софт потрапляє на жорсткий диск ПК.

Заражені файли

Досить часто на HDD комп’ютері віруси потрапляють під виглядом звичайних програм. Експерти не рекомендують завантажувати аплети з невідомих сайтів. Імовірність того, що вони можуть бути заражені, досить висока. У кращому випадку ви зіткнетеся з рекламним програмним забезпеченням. Якщо вам не пощастить, то на жорсткому диску комп’ютера опиниться програма-вимагач або майнер.

Перед завантаженням файлу із сумнівного джерела експерти рекомендують перевірити посилання за допомогою сервісу Safe Web, розробленого компанією Norton. Крім цього, верифікувати посилання на скачування файлу можна на цьому веб-ресурсі.

Фішінг

Вивужування паролів та фінансової інформації вважається одним із найпоширеніших способів інтернет-шахрайства. Найчастіше фішери використовують для атак електронну пошту.

Жертві надсилається лист від авторитетної компанії, послугами якої вона справді користується. У листі міститься гіперпосилання на фішинговий веб-ресурс, який мімікрує під оригінальний сайт компанії.

Перевірити посилання можна за допомогою того ж сервісу Safe Web. Крім цього, можна використовувати Virus Total або будь-який інший схожий сервіс.

Віддалений робочий стіл

Технологія віддаленого робочого столу дозволяє користувачеві одного комп’ютера дистанційно підключатися до ПК іншого користувача. Вона була розроблена корпорацією Microsoft для програмної платформи Windows. Згодом технологія набула повсюдного поширення.

З оприлюдненого Palo Alto Networt звіту випливає, що в 2020 році половина всіх кібератак з використанням програм-вимагачів була проведена за допомогою даної технології. Ще 43% кіберінцидентів припало на фішингові атаки. 7% кібернападів, що залишилися, були здійснені хакерами шляхом використання вразливостей у веб-додатках.

Источник: prostomob.com

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись