ТЕ, ЩО ВЧЕНІ ЗНАЙШЛИ НА ДНІ ОКЕАНУ, ЗРУЙНУЄ ВСІ СТАРОДАВНІ МІФИ


sergeo60
 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

 Це відкриття шокувало всіх …

1-36.jpg

Крім легендарної і загадкової Атлантиди (про яку всі знають, але так ніхто досі й не знайшов), є ще добра сотня міфів і легенд, які теж претендують на те, щоб виявитися правдою. Так ось, один з таких міфів був підтверджений, а саме — археологи відшукали зникле місто Геракліон!

Вважається, що древній Геракліон був зруйнований сильним землетрусом і зник з лиця землі буквально за одну ніч. В цьому схожість міфу з легендою про Атлантиду, яка теж зникла за лічені години. І ось через тисячоліття місто-легенда було виявлене. Ось що тепер про нього відомо.

2-37.jpg

Руїни були приховані від дослідників під товщею води і мулу на глибині близько 10 метрів в бухті Абукір, що приблизно в трьох кілометрах від узбережжя Олександрії. При одному із занурень французький археолог Франк Годьо раптово наткнувся на чорну гранітну плиту, на якій білим по чорному було висічено слово «Геракліон».

3-36.jpg

Крім добре збереженої стели, були виявлені тисячі інших предметів, які не залишили жодних сумнівів: це те саме легендарне місто, про яке сучасникам мало що відомо, хоча в працях стародавніх вчених воно фігурує часто. Діодор писав, що Геракл, син Зевса, перегородив течію Нілу і тим самим врятував життя людей, які жили на його берегах. Вдячні жителі спорудили храм, присвячений героєві, і назвали в його честь місто.

4-32.jpg

Геракліону відводили важливу роль — це був головний морський порт в гирлі Нілу. Жителі міста були добре освічені завдяки контактам з іноземними купцями і моряками, які часто відвідували місто по дорозі в Єгипет. Головний храм міста був присвячений богу Амону.

5-33.jpg   6-32.jpg

Але одного разу Геракліон зник. У I столітті до н. е. стався сильний землетрус, який зруйнував його дощенту. Більшість городян загинуло, ті що вижили рятувалися втечею, кидаючи все своє майно. Потім руїни накрила вода, і місто перетворилося на міф …

7-30.jpg 8-30.jpg

Поруч із зруйнованими стінами археологи знайшли три величезних статуї з рожевого граніту, які імовірно впали під час землетрусу. Дві статуї зображують невідомого фараона і його дружину. Третя статуя — Хапі, єгипетський бог розливу Нілу.

9-28.jpg 10-29.jpg

Усередині головного храму знаходиться монументальна гробниця з рожевого граніту, покрита ієрогліфами. Її верхню частину до сих пір важко прочитати, однак попередній переклад тексту нижньої частини доводить, що це, безсумнівно, храм Геракліона.

11-24.jpg 12-24.jpg

Але найбільше враження справляє двометрова чорна гранітна стела — майже повна копія стели, знайденої в 1899 році. Це перший випадок дублювання стел в єгиптології. Текст на стелі з Нократжа, яка зараз знаходиться в єгипетському музеї в Каїрі, говорить про те, що фараон Ноктанебус I вводить 10-відсотковий податок для грецьких ремісників.

14-21.jpg 

Текст закінчується словами: «Нехай це буде висічено на стелі, спорудженої в Нократжі, на березі каналу Ану». Знайдена недавно стела не відрізняється від першої нічим, за винятком останнього речення, в якому йдеться: «Нехай це буде висічено на стелі, встановленої на вході в грецьке море в Геракліон-Тонісі».

15-19.jpg

Підводні пошуки тільки почалися, а група Годьо вже знайшла безліч різноманітних предметів. Всі вони датуються I століттям до н. е. і раніше і перебувають в дуже хорошому стані, хоч і пробули під водою 2 тисячі років. Це золоті сережки, браслети, шпильки, кільця, сотні монет, у яких лише трохи подряпана поверхня …

Поділися цією історією з іншими! Адже не кожен день археологи знаходять зниклі міста, та ще овіяні стародавніми міфами. А ми з нетерпінням чекаємо нових знахідок з Геракліона, які можуть розповісти нам багато нового! 

Джерело

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

Завантаження...
 Поділитись