Різдвяний Святвечір — найсімейніший час!

Рекомендованные сообщения

81939796_3005850082800237_82840591372816

За українською традицією, в цей вечір готують кутю — смачну та ароматну кашу з родзинками, горіхами та маком. В українців 🇺🇦, як і в багатьох народів світу, побутує повір'я: як почнеш новий рік, так він і мине. Святковий стіл мусив практично ломитися від страв, аби протягом майбутнього року не знати голодної скрути. Переддень Різдва — Святий вечір — припадає на піст. Незважаючи на це, вечерю називали багатою кутею, бо на стіл слід було подати аж 12 страв, обов'язковою серед яких була кутя. На Правобережжі її готували з пшениці, а на сході — з ячменю та заправляли тертим маком, горіхами, медом і узваром.

Готували кутю обов'язково й на Водохрещі, а у деяких районах — і на Новий рік. За звичаєм її ставив на стіл або на покуть хлопчик або парубок із родини, дбайливо підмостивши під настільник або рушник трохи сіна, щоб худобі у новому році було чим харчуватись. Накривали кутю двома колачами або книшами. Поруч умощували обжинковий сніп — символ майбутнього врожаю — і глечик з узваром із сушених груш, яблук, слив, вишень та ін. З куті починали Святу вечерю. Кутю лишали на столі на ніч, поклавши поруч ложки, з вірою, що померлі предки прийдуть уночі скуштувати її. Кутю носили кумам, хрещеним батькам, бабам-повитухам, родичам на другий день Різдва разом із вечерею.

А ви святкуєте Різдво традиційно? 😄

• 2 weeks later...

Ми обов'язково святкуємо всі релігійні свята традиційно, а Різдво — улюблене свято в нашій родині. Мене завжди інтересували традиції мого народу. А ви знали, що в давнину ікони часто малювали на камені? Ця техніка застосовується і в наш час. Я придбала таку ікону https://uk.axios.world/ikony в магазині церковних товарів Axios якраз на тематику Різдва Христового. Дуже гарна робота!

15775o.jpg

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Вставить в виде обычного текста

Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...